SEO teenus

SEO teenus kodulehele

Parandan sinu veebilehe positsioone otsingumootorites.

Sisutekstide kirjutamine

Kirjutan sisutekste, mis meeldivad nii Google'ile kui ka inimsilmale.

Kodulehe optimeerimine

Optimeerimin olemasolevat sisu, et parandada kodulehe nähtavust.

Mis on SEO?

SEO (search engine optimization) on veebilehe otsingumootoritele optimeerimine.  SEO on oluline selleks, et sinu koduleht, blogi või e-pood oleks Google’i otsingus leitav. Kui sinu klient sisestab Google’i otsingusse mingi märksõna, näiteks “autoremont Tartus”, siis kuvatakse tulemustes erinevad veebilehed. SEO eesmärk on tuua sinu koduleht otsingus Google’i esilehele.

Sinu ettevõttele on väga kasulik, kui tuled märksõnadega otsingus esimeste seas välja. SEO teenuse eesmärk on saada sinu koduleht Google’i orgaanilises otsingus esilehele, sest 91,5 % klikkidest tuleb just 1.-10. tulemuse pealt. Enamasti eeldab see teadlikku tööd ja veebilehe optimeerimist.

SEO teenus

SEO teenuse etappide kirjeldusSEO teenuse eesmärk on sinu veebilehte analüüsida ning leida üles sobivad viisid, kuidas konkurentidest ette jõuda ja liiklust kasvatada. Optimeerimine aitab parandada veebilehe positsiooni Goolge’i orgaanilistes tulemustes. SEO teenuse raames ei tegele me Google’i tasuliste reklaamidega.

SEO teenuse tulemusel suureneb liiklus sinu kodulehele, millega omakorda kaasneb rohkem müüke ja päringuid.

SEO teenuse etapid:

 • Kodulehe audit
 • Märksõnade analüüs
 • Sisutekstide kirjutamine
 • Veebilehe optimeerimine
 • Linkide hankimine

Märksõnad, millele kodulehte optimeerida

märskõnade analüüsi tabelSEO-teenuse üks kõige olulisemaid samme on leida õiged märksõnad, millele kodulehte optimeerida. Märksõnade analüüsi käigus kaardistame märksõnad, mis on sinu ettevõtte jaoks relevantsed ning millel on potentsiaali kodulehele selliseid kliente tuua, kes teevad ostu või päringu. Seega on märksõnade analüüs oluline osa sisustrateegiast.

Märksõnade analüüsi käigus vaatame me lisaks otsingumahule ka märksõnade konkurentsitihedust ja otsingu eesmärki. Teeme kindlaks, kui pikad peaksid sisutekstid olema, et saaksid olla Google’i otsingus konkurentsivõimeline.

Keyword planner, Ubersuggest ja teised tööriistad

Märksõnade analüüsi jaoks kasutame erinevaid tööriistu ja märksõnaotsingu programme. Kõige käepärasem on Google’i enda tasuta tööriist Keyword Planner, kuid see annab adekvaatsed otsingumahud kätte üksnes siis, kui programmi on varem kasutatud tasuliste Google’I reklaamide tegemiseks.

Väga head tasulised programmid nii märksõnade leidmiseks ja konkurentide analüüsiks on Ubersuggest, Moz, Mangools KW finder ja Semrush. Kasutame erinevaid tööriistu vastavalt veebilehe tüübile, eesmärkidele ja auditis leitud probleemidele.

Sisutekstide kirjutamine

NP digitali tehtud uuringu kohaselt eelistab 61,4% lugejatest inimese kirjutatud artikleid AI tekstidele

Kui sobivad märksõnad on leitud, järgneb enamasti sisutekstide kirjutamine. SEO teenust on kõige mõttekam tellida enne planeeritava veebilehe tegemist, kuid alati on võimalik ka olemasolevaid veebitekste optimeerida ja vastavalt märksõnade analüüsile uusi sisulehti ja blogipostitusi luua.

Sisutekstide kirjutamisel lähtume põhimõttest, et on mõeldud lugmiseks eelkõige sinu klientidele. Veebitekstid peavad vastama sihgrupi ootustele, muredele ja valupunktidele. Me ei kasuta kirjutamisel AI-d, sest head sisutekstid on unikaalsed ja kaasahaaravad – loodud inimeselt inimesele. Kõik meie käest tellitud tekstid kirjutab professionaalne copywriter.

Optimeerime veebitekstid õigetele märksõnadele, et sinu koduleht tuleks Google’i otsingus välja. Google’ile optimeerimine nõuab aega ja vaeva, ent tulemused on pikaajalised. Nii et pea sa edaspidi tasulistele reklaamidele raha kulutama ning saad kodulehele orgaanilist liiklust.

Kodulehe optimeerimine

kodulehe optimeerimine tööriistaga Yoast SEO
Yoast SEO aitab kodulehte optimeerida

Kodulehe optimeerimine otsingumootoritele tähendab erinevate lehesiseste ja leheväliste faktoritega tegelemist, et parandada sinu veebilehe positsioone. Kasutame selleks erinevaid tööriistu, näiteks Yoast SEO WordPressi lehtedel ning Google Search Console’i tulemuste jälgimiseks.

Kodulehe optimeerimine sisaldab järgnevat:

 • Sisutekstide loomine või olemasolevate tekstide muutmine
 • Veebitekstide pealkirjade ja alapealkirjade optimeerimine vastavalt märksõnadele
 • Metatiitlite ja metakirjelduste korrastamine
 • Piltide optimeerimine
 • Lehe aadresside ehk URL-ide korrigeerimine (vajadusel)
 • Siselinkide loomine

Lisaks lehesisestele optimeerimistöödele on osa SEO-st linkide hankimine teistelt veebilehtedelt, et tõsta veebilehe autoriteeti Google’i silmis. Ankurturundusega koostööd tehes saad häid soovitusi linkide hankimiseks.

Sõltuvalt lehe olukorrast võib esimesi tulemusi näha juba umbes kahe kuu pärast, kuid enamasti toob SEO-teenus tulemusi ca 3-6 kuu jooksul.

SEO teenuse hind

SEO teenuse hind sõltub paljudest faktoritest. Hinna kujunemisel mängib olulist rolli see, kas tegemist on väikese või suurema ettevõtte veebilehega ning kui palju on seal sisu. Kas teenus sisaldab kõiki SEO etappe või tellid ainult ühe osa SEO-st, näiteks märksõnade analüüsi või sisutekstide kirjutamise? Kas veebileht loodakse nullist või on soovid tellida olemasolevate sisulehtede optimeerimise?

Olulist rolli mängib ka see, milline on konkurents antud valdkonnas, kui tuntud ja autoriteetne on sinu veebileht ja kui palju on seal hetkel sisu. SEO-teenuse puhul on üldiselt aeganõudva tööga, mis sisaldab rohkelt info analüüsi ja konkurentide tegevuse hindamist. Enamikel juhtudel algavad SEO-teenuse hinnad alates 250 eurost.

Sisutekstide
kirjutamine

400 sõna
175 alates
 • Copywriting
 • Optimeerimine
 • Keeletoimetus

Märksõnade
analüüs

200 alates
 • Märksõnade kaardistamine
 • Konkurentsi hindamine
 • Sobivate märksõnade valimine
 • Sisuplaani loomine
Populaarne

Ühe sisulehe
optimeerimine

50 alates
 • Optimeerimine vastavalt märksõnadele
 • Metatiitlite- ja kirjelduste korrastamine
 • Piltide optimeerimine
 • Siselinkide loomine

SEO koolitused ja konsultatsioon

Pakun SEO koolitusi ja personaalset SEO konsultatsiooni, mis on mõeldud eelkõige mikro- ja väikeettevõtetele. Sobib neile, kes soovivad oma veebilehe SEO-d ise teha ning saada spetsialistilt praktilisi juhiseid optimeerimisega alustamiseks. Kahetunnine üks-ühele SEO konsultatsioon Zoomis on 149 €.

Kui tahad iseseisvalt õppida, kuidas oma kodulehte optimeerida, märksõnade analüüsi teha ja sisutekste kirjutada, siis osale minu SEO koolitusel. Tutvustan sulle olulisi SEO põhitõdesid ja märksõnade analüüsi võtteid. 

Kirjuta mulle

Võta ühendust!

  Turundustekstid OÜ    Registrikood: 16771946